اين مرکز فعالیت خود را با پذیرش دانشجو از مهر ماه 1387 آغاز نموده است و در حال حاضر دارای بيش از 700 دانشجو در 10 رشته‌ مقطع کاردانی ، 4 رشته مقطع کارشناسی و یک رشته مقطع کارشناسی ارشد  در

گروههاي صنعت ، مديريت و خدمات اجتماعي می‌باشد.  

 مرکز علمی کاربردی پارت لاستیک با کادر علمی و اجرایی قوی و توانمند ، دارای امکانات آموزشی و کمک آموزشی قابل توجه نظیر آزمایشگاه های انتقال حرارت ، فیزیک الکتریسیته ، مکانیک سیالات ، شیمی آلی ، ... و

کارگاه های کامپیوتر ، آسانسور ،  هیدرولیک ، مکاترونیک ، نقشه‌کشی ،  ...  و کتابخانه مجهز و نیز امکانات رفاهی متناسب می باشد.

 

  

  

  

 
 

 

معرفی اجمالی گروه صنعتی پارت لاستیک
 

پارت لاستیک فعالیت خود را از سال 1363 در شهرستان مشهد آغاز کرد . در سال های آغاز فعالیت ، تعداد کارکنانِ شاغل در شرکت ده نفر ، مساحت شرکت دو هزار متر مربع و مساحت ساختمان ها 800 متر مربع بود . اولین تولیدات ما محصولات ساده ای نظیر پاشنه ی کفش و انواع اورینگ بود . در حال حاضر بالغ بر 2500 نفر در گروه کارخانجات پارت لاستیک فعالیت می کنند. وسعت کارخانجات گروه در حدود 300 هزار متر مربع و مساحت ساختمان ها بالغ بر 100 هزار متر مربع است . این مجموعه ی صنعتی، در حال حاضر پیشرفته ترین قطعات لاستیکی مورد استفاده در خودروهای ساخت داخل را تولید می کند.
پارت لاستیک از سال 1369 تولید قطعات خودرو را آغاز کرد . به دنبالِ تصویب قانون خودرو در سال 1371 ، که افزایش تولید خودرو در کشور را به دنبال داشت ، فعالیت واحد های قطعه سازی وارد مرحله ی جدیدی شد . در این دوران ، و از سال 1374 به بعد، رشد پارت لاستیک روند سریعی به خود گرفت . روند رو به رشد پارت لاستیک که با تأسیس کارخانجات جدید همراه بوده است ، هم چنان ادامه دارد . در حال حاضر گروه صنعتی پارت لاستیک مشتمل بر 14 واحد تولیدیِ پارت لاستیک، پویا گستر ، بسپار سازه ، شیمی پیدایش ، همگر توس ، بسپار تابان ، عایق خودرو، پایا ماند، پارسا یاران، رنگ سیکلمه، توس گشتاور، مشهد گیربکس، پویا پیوند و ایران چاشنی می باشد .
کارخانجات نامبرده عمدتا در زمینه ی تولید قطعات لاستیکی با تمرکز بر صنعت خودرو فعالیت می کنند. شرکت هایِ پارت لاستیک، پویا گستر خراسان، شیمی پیدایش، بسپار تابان ، پایاماند و عایق خودرو تولید انواعِ محصولات با پایه ی پلیمر را بر عهده دارند، که بخش اعظم فعالیت این کارخانه ها در زمینه ی تولید قطعات خودرو است.
بسپار سازه تولید کننده ی کامپاند (آمیزه ی لاستیک) است. همگر توس و مشهد گیربکس در زمینه ی تولید انواع ماشین آلات صنعتی فعالیت می کنند و ایران چاشنی در صنعت غذایی فعال است.
کارخانجات ما تحت لیسانس 4 شرکت معتبر اروپایی در این صنعت با نام های کوپر استاندارد، هاجینسون ، متسلر و پولسترا می باشند و با این شرکت ها قرارداد دانش فنی داریم. ما به عنوان یکی از تأمین کنندگان قطعات در پروژه ی ال 90 انتخاب شده ایم . پارت لاستیک به دفعات به عنوانِ واحد نمونه ی صنعتیِ استان و کشور انتخاب شده است.
پارت لاستیک مشارکت قابل توجهی در فعالیت های اجتماعی دارد. از آن جمله می توان به برگزاری جشن دانش آموزان ممتاز گروه صنعتی اشاره نمود. این جشن همه ساله با حضور دانش آموزان ممتاز و والدین آن ها برگزار می شود و به دانش آموزان هدایای نفیسی اهدا می شود. پارت لاستیک حضور فعالی در دانشگاه ها و مجامع علمی و هم چنین رسانه های گروهی استانی و کشوری دارد.


گوشه ای از افتخارات کسب شده در طول این مدت
 
گروه صنعتی پارت لاستیک در عرصه صنعت،همواره افتخارات ارزنده ای را کسب نموده که حاصل راهبری های مدبرانه مدیریت ارشد سازمان و کوشایی و تلاش زایدالوصف کارکنان پرتلاش مجموعه بوده است . گوشه ای از این افتخارات ارزشمند به قرار زیر است :
1 - واحد نمونه تولیدی در سال های 74 ، 76 ، 77 ، 79 ، 81 ، 82 ، 83 ، 85 و 86
2 - کارآفرین نمونه استان در سال 1381
3 - کارآفرین نمونه کشور در سال 1385
4 - پیشکسوت نمونه صنعت ایران در سال 1386
5 - دریافت گرید A از شرکت ساپکو در سالهای 76 ، 78 ، 79 ، 80 ، 83 و 84
6 - دریافت تندیس سازنده برتر ساپکو در سالهای 80 و 82
7 - انتخاب کارگر نمونه کشوری در سالهای 80 ، 82 و 83
8 - انتخاب به عنوان (( واحد نمونه دوستدار کارگر )) از سوی سازمان تامین اجتماعی در سال 84  
 
 

logo-samandehi

Back to top